Bacak Bakım Sırları

Bacak Bakım Sırları

admin 5 ay önce

Bacak Bakım Sırları

 

Pürüzsüz ve bakımlı bacaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Güzel bacaklara sahip olmak için bacaklarınıza gerektiği gibi bakmalısınız. Pürüzsüz bacaklara sahip olmanın yolu doğru ve en uygun bakımı bacaklarınıza yapmaktan geçiyor. Bacak bakım sırlarını aklınızın bir köşesinde tutun.

 

Bacak tüylerinizi alırken ağda kullanıyorsanız eğer sıcak olmamasına özen gösterin. Elinizin iç kısmı ile ağdanın sıcaklığının uygun olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Kısa tüylerinizi almak için ağda tercih etmeyin. Ayrıca bacak tüylerinizi aldıktan hemen sonra güneşlenmek oldukça zararlıdır. Sıcaktan uzak durmanız gerekir. Deodorant kullanmamaya da özen gösterin.

Bacak Bakım Sırları

Ağda yapmak için en doğru zaman tüylerinizin uzamasını beklemektir. Böylece teniniz daha pürüzsüz olur. Kısa tüylerinizi ağdayla almaya kalkmak morluklar meydana gelmesine neden olabilir. Tercihen soğuk ağdaları kullanmanız önerilmektedir. Ayrıca morarma durumu söz konusu olursa hemen buz sürün. Ağda sıcak olması nedeniyle kan dolaşımının yavaşlamasına neden olur. Bacağınızı hemen soğuk suyla yıkarsanız kan dolaşımı hızlanmış olur.

 

Bacak tüylerinizi rahatça görebilmek istiyorsanız önce bacaklarınızı soğuk su ile yıkayın ve ardından kurutun. Nemlendirici bir krem sürün. Cildiniz kremi çektikten sonra pudra sürerseniz en ince tüyleri bile rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.